Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Aktualności / Apele

Do prezesa TVP o emisję „Wizyty” w 10. rocznicę śmierci płk. Kuklińskiego

2014-01-01

Pan Juliusz Braun

Prezes Telewizji Polskiej SA


 Wielce Szanowny Panie Prezesie!

 11 lutego 2014 roku minie 10 lat od śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. W okolicach tej daty na ekrany polskich kin trafi film fabularny w reżyserii Władysława Pasikowskiego pt. „Jack Strong”, poświęcony działalności jednego z największych bohaterów w naszej współczesnej historii, przedstawionej zapewne w sensacyjnej, chociaż opartej na faktach konwencji.

 W związku z tym zwracam się do Pana - jako były reprezentant prasowy płk. Kuklińskiego w Kraju oraz rzecznik walczącego od wielu lat o Jego dobre imię Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie - już teraz, z odpowiednim wyprzedzeniem z uprzejmą prośbą, aby Telewizja Polska wyemitowała 11 lutego w I Programie o dobrej godzinie (prime time) godzinny film dokumentalny pt. „Wizyta”. Nakręciły go dziennikarki Krakowskiego Ośrodka TVP Beata Kołaczyk i Bożena Toporek wraz zespołem na zlecenie kierownictwa I Programu na przełomie kwietnia i maja 1998 roku podczas pierwszej wizyty śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce od momentu potajemnego wywiezienia go wraz z żoną i dwoma synami z kraju przez amerykańskie służby specjalne w listopadzie 1981 roku.  

 Film rzetelnie i w ciekawy sposób przedstawia 7-dniowy pobyt płk. Kuklińskiego w Krakowie, Zakopanem, Katowicach, Gdańsku i Warszawie. Miał on zostać zaprezentowany szerokiej widowni telewizyjnej wkrótce po zakończeniu wizyty, ale z niewyjaśnionych przyczyn nie doszło do tego na antenie I Programu TVP ani wtedy, ani nigdy potem.

 Ponieważ patriotyczna misja, jakiej podjął się z narażeniem życia własnego i swojej rodziny płk. Kukliński nawiązując współpracę z Amerykanami dla ratowania światowego pokoju i odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez osłabienie potęgi militarnej Związku Sowieckiego wciąż stanowi przedmiot ogólnonarodowej dyskusji, emisja filmu mogłaby stać się jej ważnym elementem. Sporą część dokumentu stanowi bowiem wywiad z jego bohaterem, w którym tłumaczy on motywy swego wciąż nie zrozumianego przez wielu rodaków postępowania.  

 Dlatego też zwracam się do Pana Prezesa z uprzejmą prośbą o zdjęcie z archiwalnej półki filmu pt. „Wizyta”, który uzyskał podczas kolaudacji w 1998 roku wysokie oceny. Jego prezentacja w 10. rocznicę śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego mogłaby stanowić wielkie wydarzenie medialne, stając się zarazem istotnym przyczynkiem do jednej z najważniejszych debat, jakie toczą w ostatnich latach Polacy o swojej najnowszej historii.  

 Z poważaniem

dr Jerzy Bukowski

były reprezentant płk. Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich

i Niepodległościowych w Krakowie

 

A oto odpowiedź bardzo szybko udzielona mi przez prezesa TVP:  

 Szanowny Panie!  

 Nie znam filmu, nie wiedziałem o jego istnieniu, poproszę o jego ocenę i zastanowimy się nad ewentualną emisją.  

 Juliusz Braun

 


Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach - Boże Narodzenie 2013

2013-11-13

INFORMACJA O AKCJI ZIMOWEJ

Zapraszamy Państwa po raz kolejny do naszej wspólnej, ogólnopolskiej akcji. Rozpoczynamy 15 października kończymy zbiórkę 15 grudnia 2013. Głównym organizatorem zadania jest Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN:

WROCŁAW - Biuro Stowarzyszenia Odra-Niemen, ul. Kościuszki 35F, 50-011 Wrocław (I piętro), w godzinach 10.00 – 19.00, tel. 71 3555203

BIAŁYSTOK - Podlaskie Biuro Stowarzyszenia Odra-Niemen - tel. 507325402, miejsce zbiórki: ul. Wasilkowska 45, Dyżury w biurze: Wtorki i czwartki w godz. 10.00-14.00, w środę w godz. 14.00-18.00. Od listopada będą także dyżury weekendowe

W powyższych biurach będą składowane dary z okoliczncyh terenów, wydawane koordynatorom materiały i upoważnienia. Wzorem ostatnich edycji, czekamy także na chętnych do współpracy na danym terenie. Nawiązanie współpracy z naszą organizacją wiąże się z procedurami przy organizacji zadania, dlatego prosimy o kontakt do nas:

tel. 71 3555203, 607440176 biuro@odraniemen.org


Apel o uczestnictwo w Marszu Niepodległości w Warszawie - 11.11.13 !!!

2013-11-08

Szanowni Państwo!

11 listopada ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. Intencją młodych patriotów i narodowców, którzy są jego organizatorami, jest wyrażenie narodowej dumy i przywiązania do suwerennego państwa polskiego. Od kilku tygodni lewicowo-liberalne media, na czele z, będącymi własnością spółki Agora, Gazetą Wyborczą i gazetą Metro, prowadzą kampanię nienawiści i kłamstwa skierowaną przeciwko Marszowi i jego organizatorom. Oprócz standardowych oskarżeń o „faszyzm, rasizm i antysemityzm”, ponawiane są apele o to, by przyłączyć się do skrajnie lewicowych bojówkarzy i anarchistów, którzy chcą zablokować Marsz Niepodległości. Lewicowe gazety otwarcie wzywają do łamania prawa, a na stronach internetowych organizacji, które są przez nie promowane jako „antyfaszystowskie”, można przeczytać instrukcje jak walczyć z policją i szerzyć terror polityczny.

Nasilenie antypolskiej propagandy, jakie obserwujemy od kilku miesięcy, zdaje się wkraczać w fazę kulminacyjną. Media, zdominowane prawie w całości przez lewicę i liberałów, zachęcają różnej maści ekstremistów do atakowania patriotycznych inicjatyw, organizacji i osób zaangażowanych w działalność społeczną. Wszelkie granice zakłamania i szerzenia nienawiści zostały już przekroczone, a niedawne morderstwo polityczne w Łodzi jest tego najlepszym świadectwem. Bezpardonowy atak na nasze państwo, na naszą tożsamość narodową i wartości, jaki stanowią o istocie polskości od ponad tysiąca lat, muszą się spotkać ze zdecydowaną reakcją. Niech wyrazem przywiązania do Rzeczpospolitej opartej o swoją ponad tysiącletnią historię będzie masowy udział w Marszu Niepodległości. Spotkajmy się 11 listopada, o godz. 15.00 na Placu Zamkowym w Warszawie, by dać wyraz naszej woli walki o niepodległą i silną Polskę. Święto Niepodległości jest świętem wszystkich prawych patriotów – niech nikogo w tym dniu nie zabraknie na posterunku Wolnej Polski!

Prosimy o jak najszersze kolportowanie powyższego apelu.

Organizatorzy Marszu Niepodległości

www.marszniepodleglosci.pl


STOP dla PSL

2013-07-14

Przyłącz się do ogólno­pol­skiej ak­cji oby­wa­tel­skiej STOP dla PSL - 

http://yelita.pl/artykuly/art/stop-dla-psl


Protest przeciwko legalizacji w Polsce uboju rytualnego !!!

2013-03-16

 Rząd chce utrzymania uboju rytualnego, czyli podrzynania na żywca zwierząt bez ich ogłuszania. Minister rolnictwa zapowiedział, że ustawa zabraniająca tego procederu powinna zostać znowelizowana. Zdaniem Stanisława Kalemby jest to konieczne ze względu na poszanowanie grup wyznaniowych w Polsce które stanowią 0,01% populacji  oraz utrzymanie rosnącego eksportu takiego mięsa czym jest najbardziej zainteresowany PSL.

Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że rozporządzenie dopuszczające rytualny ubój jest niezgodne z ustawa zasadniczą

Europejskie Stowarzyszenie Żydów (EJA) w Brukseli zaapelowało do polskich i unijnych władz o zmianę tego orzeczenia. Rabbin Menachem Margolin wysłał w tej sprawie list do polskiego prezydenta i ministra sprawiedliwości z żądaniem uchylenia tej decyzji poprzez zmianę ustawy którą mają poprzeć „zaprzyjaźnieni z EJA” polscy posłowie których zadaniem jest wykonanie „na kolanach zlecenia EJA oczywiście za późniejsze profity z tego procederu.

Na haczyk złapał się jako pierwszy Minister Rolnictwa który stwierdził że tak zwana grupa wyznaniowa stanowiąca 0.01% ma prawo dyktować z pełna butą swoje warunki populacji blisko  99% Polaków którzy maja na to płacić swoje podatki. W swoim poszanowaniu grup wyznaniowych Kalemba jednak nie wspomniał o wyznawcach np .Azteków którzy chcieliby składać ofiary np.posłów , czy poprze taka ustawę???

Faktycznie to nie o ochronę tzw. wolności religijnej idzie tylko o popieranie lobby przemysłu mięsnego i ogromne dochody z eksportu do krajów arabskich, muzułmańskich i Izraela, zaledwie dla kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców powiązanych z politykami.

Jest to schemat czysto korupcyjny – posłowie na kolanach wykonają zalecenia EJA ,oczywiście za odpowiednią gratyfikacją jak ustawa przejdzie. Koncesje na ubój rytualny otrzymają tylko zaprzyjaźnione z politykami ubojnie które na eksporcie zarobią krocie i w imię podzięki wesprą finansami  zaprzyjaźnionych polityków i ich partie. Patronat nad całym tym „biznesem” ma sprawować EJA a kierować nim PSL.

 Ofiarami będą polskie zwierzęta które w okrutny i bestialski sposób będą mordowane poprzez podrzynanie na żywca w imię pseudoreligijnej swobody wymyślonej przez Kalembe i PSL a faktycznie chodzi tylko o kasę, tym bardziej że  w sprawę miesza się żydowska tajna organizacja  B'nai B'rith (po hebrajsku: Synowie Przymierza).

Apelujemy więc o pisanie protestów i żądania  wyjaśnień  do wszystkich którzy odpowiedzialni są za tą sprawę która może stać się jedna  największych afer RP gdyby taki ubój rytualny został narzucony Polsce przez EJA a społecznie i cywilizacyjnie Polska cofnęłaby się do ciemnych czasów średniowiecza z tradycją dzikich stepów Azji i Bliskiego Wschodu.

Prosimy wysyłać meile na poniższe adresy:

 

Minister Rolnictwa Stanisław Kalemba -  stanislawkalemba@gmail.com

http://yelita.pl/artykuly/art/kalemba

 

Kancelaria Ministerstwa Rolnictwa  -  kancelaria@minrol.gov.pl

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów  - kontakt@kprm.gov.pl

Donald Tusk PO  -  Donald.tusk@sejm.pl

Marszałek Sejmu  -  ewa.kopacz@sejm.pl

Janusz Piechociński PSL  -  janusz@piechocinski.pl

Klub Parlamentarny PSL   - kp-psl@kluby.sejm.pl

Klub Parlamentarny PO  -  :

kp-po@kluby.sejm.pl

Klub Parlamentarny PiS  - : kp-pis@kluby.sejm.pl

Klub Poselski SLD - : kp-sld@kluby.sejm.pl

Klub Poselski Ruch Palikota – kp-rp@kluby.sejm.pl

Klub Parlamentarny Solidarna Polska - : kp-sp@kluby.sejm.pl

 

Podatnicy RP

Przyłącz się, przekaż tą wiadomość dalej !!!

 

Przykładowy protest:

Protest

W związku z próbą demontażu Ustawy o Ochronie Zwierząt pod naciskiem międzynarodowego lobby ubojowego które to chce zalegalizowania w Polsce, okrutnego uboju rytualnego zwierząt polegającego na podrzynaniu na żywca zwierząt beż wcześniejszego ogłuszenia, składam swój stanowczy protest w tej bulwersującej sprawie  i żądam stosownych wyjaśnień!

Z poważaniem