Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Aktualności / Apele

Polski złoty ma 100 lat.!

2024-04-28

 W 100. rocznicę wprowadzenia złotego do obiegu, w przyjętej w piątek przez aklamację uchwale, Sejm RP wyraził wdzięczność architektom reform, na czele z Władysławem Grabskim i Stanisławem Karpińskim, "za zasługi dla Ojczyzny oraz wolę kontynuowania chlubnego dziedzictwa silnej polskiej waluty".
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski-zloty-ma-100-lat-Sejm-uczcil-rocznice-uchwala-przyjeta-przez-aklamacje-8736355.html Parlament Europejski zatwierdził tzw.pakt migracyjny !!!

2024-04-10

  7 europosłów z koalicji Tuska, Lewicy i Polski2050 poparło pakt migracyjny, czyli przymusową relokację nielegalnych migrantów pod groźbą 20 tys. euro kar za każdego nieprzyjętego !!! 

Marek Balt Marek Belka Robert Biedroń Włodzimierz Cimoszewicz Łukasz Kohut Leszek Miller Róża Thun und Hohenstein
 
https://niezalezna.pl/polityka/parlament-europejski/lista-hanby-politycy-koalicji-13-grudnia-ktorzy-poparli-pakt-migracyjny-zobacz-nazwiska/515464

Szokujący kandydat w Bytomiu. Miłośnik nazistów na listach Tuska

2024-03-21

Do rady miejskiej Bytomia z listy Koalicji Obywatelskiej startuje Marek Tylikowski, przedstawiający się też jako Markus Tylikowski. To członek ekstremistycznej niemieckiej organizacji, który obrażał powstańców śląskich, a w Bytomiu odsłaniał tablicę ufundowaną przez działaczy neonazistowskiej niemieckiej młodzieżówki. Tablica poświęcona była „pamięci niemieckich żołnierzy poległych podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, bojownikom Selbstschutzu i Freikorpsów oraz zamordowanym i ciemiężonym Niemcom ze Wschodu”

Obecnie Tylikowski jest przewodniczącym Oddziału Bytom Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.

https://niezalezna.pl/media/gazeta-polska/gazeta-polska-nowy-numer-szokujacy-kandydat-w-bytomiu-milosnik-nazistow-na-listach-tuska/513797
https://dziennikzachodni.pl/dzialacz-mniejszosci-niemieckiej-oddajacy-hold-selbstschutzowi-gosciem-w-slaskim-urzedzie-wojewodzkim/ar/c1-18246397

 


80 lat temu po raz pierwszy na ulicach Warszawy pojawiła się „kotwica” – symbol Polski Walczącej

2024-03-20

 80 lat temu, 20 marca 1942 r., po raz pierwszy na ulicach Warszawy pojawiła się „kotwica” – symbol Polski Walczącej. Znak odzwierciedlający nadzieje Polaków na zwycięstwo namalował na werandzie cukierni Lardellego prawdopodobnie podharcmistrz Maciej Aleksy Dawidowski, „Alek”.

https://dzieje.pl/wiadomosci/80-lat-temu-po-raz-pierwszy-na-ulicach-warszawy-pojawila-sie-kotwica-symbol-polski


Poczta Polska wycofuje znaczek z bohaterem narodowym. Mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”

2024-03-07

 Poczta Polska wycofuje znaczek z bohaterem walk antykomunistycznych. Znaczek, który został wycofany, miał upamiętniać mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zaporę”, zamordowanego przez komunistów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie w dniu 7 marca 1949 r., 75 lat temu.

 

https://wojna.co.pl/skandal-poczta-polska-wycofuje-znaczek-z-bohaterem-narodowym-mjr-hieronim-dekutowski-zapora-zamordow-10594179.html