Parlament Europejski zatwierdził tzw.pakt migracyjny !!!
2024-04-10
7 europosłów z koalicji Tuska, Lewicy i Polski2050 poparło pakt migracyjny, czyli przymusową relokację nielegalnych migrantów pod groźbą 20 tys. euro kar za każdego nieprzyjętego !!!
Szokujący kandydat w Bytomiu. Miłośnik nazistów na listach Tuska
2024-03-21
Do rady miejskiej Bytomia z listy Koalicji Obywatelskiej startuje Marek Tylikowski, przedstawiający się też jako Markus Tylikowski. To członek ekstremistycznej niemieckiej organizacji, który obrażał powstańców śląskich, a w Bytomiu odsłaniał tablicę ufundowaną przez działaczy neonazistowskiej niemieckiej młodzieżówki. Tablica poświęcona była „pamięci niemieckich żołnierzy poległych podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, bojownikom Selbstschutzu i Freikorpsów oraz zamordowanym i ciemiężonym Niemcom ze Wschodu”
Obecnie Tylikowski jest przewodniczącym Oddziału Bytom Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.
80 lat temu po raz pierwszy na ulicach Warszawy pojawiła się „kotwica” – symbol Polski Walczącej
2024-03-20
80 lat temu, 20 marca 1942 r., po raz pierwszy na ulicach Warszawy pojawiła się „kotwica” – symbol Polski Walczącej. Znak odzwierciedlający nadzieje Polaków na zwycięstwo namalował na werandzie cukierni Lardellego prawdopodobnie podharcmistrz Maciej Aleksy Dawidowski, „Alek”.
https://dzieje.pl/wiadomosci/80-lat-temu-po-raz-pierwszy-na-ulicach-warszawy-pojawila-sie-kotwica-symbol-polski
Poczta Polska wycofuje znaczek z bohaterem narodowym. Mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”
2024-03-07
Poczta Polska wycofuje znaczek z bohaterem walk antykomunistycznych. Znaczek, który został wycofany, miał upamiętniać mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zaporę”, zamordowanego przez komunistów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie w dniu 7 marca 1949 r., 75 lat temu.
Muzeum Rzezi Wołyńskiej w Chełmie nie powstanie
2024-02-18
Szokująca decyzja szefa MKiDN w rządzie Tuska. Bartłomiej Sienkiewicz zdecydował o rozwiązaniu umowy finansowej ws. budowy w Chełmie Muzeum Rzezi Wołyńskiej. Mowa dokładnie o 180 mln zł.
"Kierowane przez Bartłomieja Sienkiewicza Ministerstwo Kultury rozwiązało umowę zawartą pod koniec listopada między ówczesnym szefem resortu Piotrem Glińskim a prezydentem Chełma Jakubem Banaszkiem w sprawie prowadzenia i finansowania Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz Centrum Prawdy i Pojednania im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Chełmie”
W myśl ustaleń podjętych jeszcze przez szefa MKiDN w rządzie Zjednoczonej Prawicy - Piotra Glińskiego, na cel budowy muzeum MKiDN miało przekazać 180 mln zł. Pozostałą część, czyli 20 mln - miasto Chełm miało dać od siebie.
Jak podawano wówczas - "przedmiotem działania Muzeum jest gromadzenie, przechowywanie, konserwacja i udostępnianie zbiorów w zakresie upamiętnienia wydarzeń związanych z Rzezią Wołyńska oraz upowszechnianie wiedzy o tych wydarzeniach".
Jak przypomniano w mediach, pomysł budowy muzeum, od początku był solą w oku miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej.