Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Sławomir Wałęsa

Urodził się w 1972 r., gdy rodzina przeprowadziła się do pierwszego własnego mieszkania na gdańskich Stogach. W dorosłość wkraczał, kiedy ojciec był głową państwa. Wtedy też dwa razy został skazany za brawurową jazdę samochodem, w tym raz po pijanemu. Oba wyroki zapadły jednak wtedy w zawieszeniu.(ze względu na ojca).

Ssławomir Wałęsa

Syn Wałęsów - jak mó­wi - rzucił rodzinę, żeby pić. Żyje samotnie na osiedlu Rubinkowo w Toruniu, w bloku na­z­na­czo­nym złym mia­nem, który przez miej­sco­wych został na­zy­wa­ny Czeczenią. Mie­sz­ka sam, w jednym pokoju, z dala od rodziny. "Nie da się pić i mieć ro­dzi­nę. Ja wybrałem alkohol" - przyznaje Sławomir Wałęsa, syn Lecha.

Sławomir Wałęsa ma nie tylko problemy z alkoholizmem. Jako ojciec czworga dzieci musi opłacać alimenty, aż 700 złotych miesięcznie. Składa więc komputery. Zarabia, pracując w domu. "Muszę ostro zasuwać. Nie jestem na utrzymaniu ojca" - podkreśla. Redaktorów prosi, aby nie pisali, że pije przez rodziców. To nie ich wina. "Mam dobre relacje z mamą, a z tatą jeszcze lepsze" – wyznaje z niekłamaną szczerością.