Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Michał Tusk

Michał Tusk – syn Premiera RP - Premierowicz

michał Tusk

Michał (ur. 1982) - dzięki układowi ojca Donalda z Adamem Michnikiem otrzymał lukratywną posadę ...dziennikarza "Gazety Wyborczej"

W 2008 roku jako syn premiera wywołał skandal, paradując po ulicy w mundurze polskiej armii! Takim samym, jakie noszą nasi żołnierze na zagranicznych misjach. Wojskowi nie mająwątpliwości - to, co robi młody Tusk, to obraza i szarganie munduru! - Ja nie pozwoliłbym na to mojemu 17- letniemu synowi - grzmi oburzony generał Roman Polko (46 l.), wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W lipcu 2011 roku wywołał kolejny skandal! Wojna między politykami PiS a Michałem Tuskiem wybuchła po publikacji artykułu w "Gazecie Polskiej". Według tygodnika syn premiera pojechał na wycieczkę do Chin, którą współfinansowała firma Covec. Jeszcze do niedawna ta sama firma budowała dwa odcinki autostrady A2. Po tych informacjach poseł Mariusz Kamiński (33 l.) z PiS wezwał premiera, "by wytłumaczył się z podróży życia syna do Chin". - W normalnym demokratycznym państwie, dużym państwie, takim, jakim jest Polska, premier rządu przy takich zarzutach powinien zabrać głos, powinien ocenić tę sytuację i odnieść się do niej. Tak byłoby najlepiej dla standardów - mówił Kamiński. Polityk PiS odniósł się do podanych przez „GazetęPolską” informacji o udziale Michała Tuska w Światowym Kongresie KDP na koszt spółki PKP oraz firmy China Railway Group Limited.

Czy to nie dziwne, ze raz pierwszy chińskie przedsiębiorstwo wygrało wielki przetarg na roboty publiczne w Polsce? Nigdy w historii UE żadna firma chińska nie wygrała ta dużego przetargu !!! Premier milczał, ale jego syn postanowił ripostować. - Mariusz Kamiński swoje życiowe wyjazdy ograniczył chyba do Zalewu Zegrzyńskiego, skoro dla niego służbowe kilka dni w Pekinie to podróż życia - powiedział serwisowi rynek-kolejowy.pl Michał Tusk. Jak zaznaczył Michał Tusk, do Chin pojechał jako dziennikarz "Gazety Wyborczej", zajmujący się tematami kolejowymi.

W 2011 roku zasłynął znowu skandaliczną wypowiedzią. Uważa, że Europejskie Centrum Solidarności to "fanaberia władz miasta". Jego zdaniem lepiej zbudować tunel. Cóż, jeśli tak myślą w Gdańsku, jeśli tak myśli Michał Tusk, to cóż się potem dziwić, że na Zachodzie obalanie komunizmu kończy się i zaczyna na Berlińskim Murze?

Michał Tusk wziął przykład ze swojej przedsiębiorczej siostry - też założył sobie bloga. Syn Donalda Tuska nie zajmuje się jednak modą. Od robienia zdjęć sobie, woli robić zdjęcia swojemu miastu. "Gdańsk z góry", bo tak nazywa się blog Michała, jak sama nazwa wskazuje, to zbiór zdjęć wykonanych z pokładu samolotu, jednak nie ujawnia kto finansuje jego eskapady.

Do niedawna dziennikarz trójmiejskiego oddziału "Gazety Wyborczej" zajmujący się transportem, później pracownik portu lotniczego w Gdańsku. W czasie, kiedy przechodził z gazety na lotnisko podjął również współpracę z OLT Express – linią lotniczą należącą do Amber Gold. – Napiszcie, że jestem debilem – powiedział dziennikarzom tygodnika "Wprost". Dość surowa ocena. Dlaczego? Okazuje się, że jeszcze jako dziennikarz przeprowadził wywiad sam ze sobą, który następnie opublikował na łamach "Gazety Wyborczej", oczywiście bez zgody i wiedzy swoich szefów. Jako dziennikarz Gazety Wyborczej zadał pytania, a jako PR-owiec OLT Express na nie odpowiedział, wyręczając w tym dyrektora linii Jarosława Frankowskiego. Dziwne, co najmniej, ale nie karalne. Tylko, że to jeszcze nie koniec.

Michał Tusk pracował jednocześnie dla Portu Lotniczego w Gdańsku, który zresztą jest podmiotem z kapitałem państwa oraz dla OLT Express – linii, która z tego portu korzystała, zatem na pewnych polach mógł występować konflikt interesów. Najdziwniejsze jest to, że to dyrektor Portu Lotniczego w Gdańsku polecił swojego, wówczas nowego pracownika dyrektorowi OLT. Ale to akurat już nie zarzut w stronę samego Tuska.

Prezes Amber Gold niedawno twierdził, że Michał Tusk wynosił tajne informacje handlowe z lotniska i zdradzał je OLT. A to już jest karalne.