Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Michael Joseph Schudrich

Michael Joseph Schudrich (ur. 1955 w Nowym Jorku) – ortodoksyjny amerykański rabin, od 8 grudnia 2004 z desantu z USA, naczelny rabin w Polsce.

Michael Schudrich

Urodził się w Nowym Jorku w żydowskiej rodzinie o polskich korzeniach. Jego przodkowie pochodzili z Baligrodu. Z wykształcenia jest historykiem i religioznawcą. Studiował na State University of New York w Stony Brooks. W 1977 uzyskał BA w religioznawstwie. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Columbia.

Na rabina konserwatywnego został ordynowany w 1980 w Jewish Theological Seminary of America. Natomiast prywatną ordynację ortodoksyjną otrzymał w 2000 z rąk rabina Moshe.

W latach 1983–1989 przebywał w Japonii, gdzie pełnił funkcję konserwatywnego rabina w gminie żydowskiej w Tokio; nauczał również historii i kultury żydowskiej. Jeszcze podczas studiów odwiedzał w latach 1976, 1977 i 1979 Polskę.

W latach 1990–1998 pracował w Warszawie dla Fundacji Ronalda S. Laudera. Od 1992 roku, krążą po żydowskich środowiskach w Polsce różne wersje opowieści, dotyczących wydarzeń w Rychwałdzie k/Żywca. Grupa młodych Żydów przebywająca wówczas w tamtejszym dworze na obozie szkoleniowym pod okiem rabina Schudricha, wdała się podczas alkoholowej libacji w miejscowej knajpie w bójkę z miejscowymi Polakami. Efektem tej bójki miała być śmierć miejscowego Polaka. Wystraszeni młodzi Żydzi uciekli do dworu i zapoznali z sytuacją szefa obozu. Ten nakazał sprawcy szybki powrót do Warszawy służbowym samochodem. A sam zajął się tuszowaniem sprawy. Prokuratura Rejonowa w Żywcu wszczęła w ww. sprawie śledztwo ale m nałożono na nią cenzurę publikacji.

W 2000 został rabinem Warszawy i Łodzi. To głównie dzięki niemu powstały w Polsce luksusowe żydowskie przedszkola i szkoły z polskich podatków, warto dodać że w Izraelu nie ma takiej praktyki aby gojom coś dawać z żydowskich pieniędzy!

8 grudnia 2004 został wybrany naczelnym rabinem w Polsce. Od 23 lutego 2008 jest członkiem Rabinatu Rzeczypospolitej Polskiej. 3 listopada 2005 otrzymał polskie obywatelstwo, co sam nie uważa za specjalny zaszczyt. Jest odtąd obywatelem Stanów Zjednoczonych i Polski. Jest rozwiedziony, ma jedną córkę.

Bierze udział w dialogu polsko-żydowskim i chrześcijańsko-żydowskim na zasadzie:

My Żydzi - Wy Goje !

Jego guru to rabin Owiada z Izraela.

rabin owiada

Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas (nacjonalistyczno-rasistowskiej) wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom" oraz porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych.

"Goje rodzą się po to, by służyć Żydom. Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie"

"Gdyby goje nie mogli służyć Żydom "nie mieliby po co istnieć".

"Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda"

Nikt z władz Izraela nie potępił rabina za te rasistowskie wypowiedzi, wszyscy milcząco przyznali rację rabinowi!

Czy wyobrażamy sobie by na przykład arcybiskup polskiego Kościoła wypowiedział podobne słowa o Żydach? Czy można sobie wyobrazić co by się wtedy działo? W Polsce i na świecie?

13 grudnia 2011 roku podpisał jako naczelny Rabin w Polsce - tajne porozumienie z Głównym Lekarzem Weterynarii RP – Januszem Związkiem przekazujące mu faktyczną kontrolę nad polskimi rzeźniami?! Z porozumienia tego wynika, że jednostka państwowa czyli Inspekcja Weterynaryjna przekazała nielegalnie i niezgodnie z prawem swoje ustawowe zadania w kwestii kontroli polskich ubojni - związkowi wyznaniowemu?! Rabin nie ukrywa radości z interesu jaki zrobił z polskim gojem i liczy na olbrzymie zyski. Całe to porozumienie ma charakter korupcyjny i ze względu na złamanie polskiego prawa, sprawą ta powinno zająć się CBA.(Afera UR).

Polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis rozporządzenia ministra rolnictwa, który pozwala na rytualne zabijanie zwierząt, jest sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt, a przez to - z Konstytucją. Zakwestionowany przepis stracił moc prawną z końcem 2012.

Od 1 stycznia 2013 - Ubój rytualny nielegalny? Owszem. Teoretycznie. Tylko co z tego, skoro w rzeczywistości bestialski proceder kwitł w najlepsze? Reporterzy Tomasza Sekielskiego przygotowali wstrząsający materiał. Ale minister rolnictwa Kalemba z PSL udawał, że o niczym nie wie, a raczej nie chciał wiedzieć bo dotyczyło to PSL!!!

To nie był program dla ludzi o słabych nerwach. Być może nawet nie powinien się ukazać przed 22. Tym niemniej ukazał się i ujawnił całe bestialstwo i cynizm środowisk czerpiących zyski z uboju rytualnego. Temat podjął program Tomasza Sekielskiego "Po prostu" (TVP1). Jak udowodnili jego reporterzy wiele polskich rzeźni mimo faktu, że od pierwszego stycznia tzw. ubój rytualny (a więc uśmiercanie zwierząt bez ogłuszania, poprzez podcięcie im gardła i wykrwawienie) jest prawnie zakazany - prowadzi ten biznes nadal. Mięsem z takiego uboju są zainteresowani ortodoksyjni Żydzi i muzułmanie. Reporterzy "Po prostu" udając biznesmenów nagrali szereg rozmów z właścicielami rzeźni i pośrednikami handlowymi, którzy oferowali im mięso halali. Bez większych problemów udało im się też kupić drób z uboju rytualnego.

Wypowiadający się w programie minister rolnictwa Stanisław Kalemba (PSL) twierdził tymczasem,że nic mu nie wiadomo, by do takich wypadków w Polsce dochodziło. Jednak nie krył, że robi wszystko, by taki ubój ponownie zalegalizować.

Program Sekielskiego ujawnił w jaki sposób PSL łamało prawo wspólnie z ortodoksyjnymi Żydami i islamistami dla których polskie prawo nie ma najmniejszego znaczenia.

13.03.2013 Białystok (PAP) - Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Białymstoku zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa zabicia zwierząt bez wcześniejszego pozbawiania świadomości. Chodzi o dokonany w Tykocinie (Podlaskie) żydowski ubój rytualny, przestępstwo to zostało dokonane w pełnej pogardzie dla polskiego prawa i w poczuciu całkowitej bezkarności!

Schudrich grozi Polsce, że odejdzie ze stanowiska jeśli utrzymany zostanie zakaz uboju rytualnego bez ogłuszania. W jego ocenie zakaz ten uderza w społeczność żydowską i muzułmańską żyjącą w Polsce, broniąc muzułmanów jednak nic nie wspomina natomiast o zagładzie Palestyńczyków przez Izrael! Rabin zaznaczył, że głosowanie w Sejmie nad zakazem uboju rytualnego to najgorszy dzień w życiu diaspory żydowskiej w Polsce od lat 30 XX w.

To, że naczelny rabin Polski Michael Schudrich zagroził odejściem ze stanowiska, jeśli w naszym kraju utrzymany będzie zakaz uboju rytualnego bez ogłuszania. Polska jest krajem demokratycznym i nikogo nie zmusza aby w nim mieszkał bądź nie, to jego osobisty wybór, jeżeli tak chce to droga wolna.

Rabin wygłasza tezę, iż g osowanie w Sejmie by o najgorszym dniem ł ł w życiu diaspory żydowskiej w Polsce od lat 30. ubiegłego wieku, trzeba więc zareagować pytaniem: czyżby tak ważny rabin zapomniał o Holokauście?

Trudno uwierzyć, że taka wypowiedź w ogóle padła z ust przedstawiciela narodu, który za największą tragedię w dziejach uznał - słusznie - zagładę wielu swych członków z rąk Niemców. Twierdzenie, że bojkot ekonomiczny za ubój rytualny czy getto ławkowe na uniwersytetach w II Rzeczypospolitej były najgorszą rzeczą, która spotkała Żydów w naszym kraju (wliczywszy inspirowane przez organa bezpieczeństwa powojenne pogromy z ofiarami śmiertelnymi) nie może się obronić.

Dostrzec można jednak w tym, co powiedział rabin Schudrich także bardzo ważny i optymistyczny wątek: skoro przedwojenne szykany i obecna decyzja Sejmu są przezeń uznane za największe nieszczęścia, to znaczy, że nigdy więcej nie padnie już z ust żadnego żydowskiego prominenta sugestia, że Polacy mieli cokolwiek wspólnego z prześladowaniem i zagładą jego rodaków podczas niemieckiej okupacji terenów II RP. Podnoszona przez część żydowskich polityków i duchownych teza o naszej rzekomej współwinie za Holokaust została w ten sposób definitywnie oraz jednoznacznie przekreślona.

W opluwaniu Polski, rabin jednak nie pozostał osamotniony, oprócz organizacji żydowskich( co jest normalne) wspierają go organizacje islamskie (co jest trochę dziwne) oraz polskie goje z PSL - PO i kosher urzędnicy i politycy z rządu Tuska.( co zakrawa już na zdradę Polski).

Brutalny antypolonizm to wściekłe ataki na Polskę które obecnie prowadzi - MSZ Izraela, Kneset, naczelny rabin w Polsce - Michael Schudrich, Piotr Kadlcik reprezentujący Żydowskie Stowarzyszenie B'nai B'rith Polska (B’nai B’rith po hebrajsku Synowie przymierza) a także Amerykański Komitet Żydowski (AJC) i działająca w USA żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL).

Po przegranym głosowaniu w Sejmie w dniu 12.07.2013 roku – reprezentujący międzynarodowe lobby ubojowe w Polsce - Minister Rolnictwa - Stanisław Kalemba z PSL udał się do Brukseli aby doradzać organizacjom żydowskim jak mają zniszczyć Polskę po wprowadzonym zakazie uboju rytualnego który to pokrzyżował biznesowo-ubojowe interesy PSL i organizacji żydowskich! Ten polski goj to nie tylko aferzysta i nepota ale już zdrajca Polski!

Również kosher-minister w rządzie Tuska - szef MAC Michał Boni vel Jakub Bauer wystąpił do Rządowego Centrum Legislacji o pilną interpretację, czy po odrzuceniu w Sejmie projektu o uboju rytualnym możliwy jest ubój dla potrzeb mniejszości wyznaniowych w Polsce. Boni-Bauer spotkał się na naradzie z naczelnym rabinem w Polsce i z wielkim muftim w RP.

Warto przypomnieć że Boni-Bauer w PRL był konfidentem SB o kryptonimie - TW „Znak”.

"Kto to jest antysemita? Ten co nie lubi Żydów? - Nie!
Antysemita - to ten którego nie lubią Żydzi !"

W Polsce jest mniej aniżeli 20 żydowskich ortodoksyjnych rodzin. Zamrożone mięso można też sprowadzać z zagranicy. Można wreszcie jeść ryby. Tu jednak chodzi o interes. Za certyfikowanie koszernego mięsa się płaci. Im mniej tego mięsa - tym mniejszy zarobek a o to chodzi w tej całej sprawie! Inną ciekawostką, jest pytanie czy od tych dochodów Rabin Schuldrich odprowadził podatek dochodowy i VAT do skarbu polskiego państwa i w jakiej wysokości? Niech przedstawi stosowne dokumenty do wglądu publicznego a jak nie to powinien zająć się sprawą – Urząd Kontroli Skarbowej i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego RP.