Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Piotr Krzysztof Kadlčik
Piotr Krzysztof Kadlčik

ur. 11 stycznia 1962 w Warszawie) – żydowski filolog, tłumacz i działacz społeczny.

Od 2001 przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w War­sza­wie, a od 2003 przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Ży­dow­skich w RP. Promotor wielu akcji i spotkań dotyczących kultury i obyczajowości żydowskiej. Jest zawodowym tłumaczem języka czeskiego i angielskiego.

W czerwcu 2007 został członkiem zarządu Europejskiego Kongresu Żydów. Jest członkiemzałożycielem. B’nai B’rith Polska, re­ak­ty­wo­wa­ne­go w 2007.

Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący organizacje masońskie i antypolskie w Polsce.

Po blisko 70 latach nieobecności w Polsce - B’nai B’rith odrodziła się niczym hybryda!

Żydowskie Stowarzyszenie B'nai B'rith w Rzeczypospolitej Polskiej (B'nai B'rith – Loża Polin)– międzynarodowa, żydowska, organizacja masońska, będąca filią międzynarodowych stowarzyszeń B'nai B'rith .
B’nai B’rith po hebrajsku Synowie przymierza B'nai Brith została restaurowana ponownie w Polsce 9 września 2007. Obecnie nosi nazwę B’nai B’rith – Loża Polin. Głównymi ojcami odrodzenia tej organizacji w Polsce są Michel Zaki z Antibes oraz Witold Zyss z Paryża. Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Warszawie, w budynku Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, przy ulicy Twardej 6.
Członkiem może zostać osoba fizyczna, która ma i deklaruje tożsamość żydowską, świecką bądź religijną, opartą na pochodzeniu żydowskim (z ojca lub matki) lub na konwersji na judaizm (np. Janusz Palikot).

Tydzień przed Wielkanocą 2010 roku, odbyła się manifestacja przeciwko budowie na warszawskiej Ochocie meczetu(afera meczetowa). To pierwsza tak głośna akcja dotycząca problemu, który w zachodniej Europie od dawna rozbudza emocje. Ale zwolennicy powstania muzułmańskiej świątyni w stolicy Polski nieoczekiwanie znaleźli wsparcie w pewnej organizacji, o której istnieniu większość Polaków nie ma pojęcia, choć skupia znaczące postaci życia publicznego.

Otóż zaraz po manifestacji ukazało się oświadczenie B’nai B’rith Polin, przedstawiającego się jako„stowarzyszenie polskich Żydów”. W oświadczeniu czytamy, że „protest przeciwko budowie meczetu w Warszawie jest niezrozumiały i niczym niewytłumaczalny. Rozbudzanie nastrojów antyarabskich w niczym nie różni się od podsycania antysemityzmu. (…) Ten obecny protest nielicznych – na szczęście – warszawiaków jest jak przeniesiony z czasów nawoływań do pogromów antyżydowskich przed stu laty w carskiej Rosji czy czasów tworzenia imperium Hitlera w III Rzeszy”. Na koniec B’nai B’rith Polin wzywa protestujących, by „przestali kalać dobre imię Polaków i Polski, kraju szczycącego się tysiącletnią tradycją tolerancji”.

B’nai B’rith Polin poucza Polaków jak mają żyć we własnym kraju ale milczy jak żydzi traktują Palestyńczyków w Izraelu!!!

Oświadczenie opublikował w całości stołeczny dodatek „Gazety Wyborczej”, nie informując jednak czytelników, czym jest owo stowarzyszenie.

15 grudnia 2009 został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderem Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce.

Piotr Kadlčik jest synem lekarki Joanny Cholewickiej-Kadlčik (zm. 10 sierpnia 2005 w Warszawie), działaczki i lekarza pediatry, ocalonej z Holocaustu. W 1993 założyła ona Przychodnię Rehabilitacyjną dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie, której kierowniczką była do jesieni 2001. Od 2000 do śmierci działaczka Komisji Pomocy Społecznej przy ZGWŻ.

Piotr Kadlčik jest wielkim zwolennikiem mordów rytualnych dlatego, silnie lobbował na rzecz legalizacji uboju rytualnego w Polsce ale na szczęście bez skutku!

Tak Żydzi mordują zwierzęta !