Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Magdalena Gessler-Ikonowicz
Magdalena Gessler

Magdalena Gessler – Ikonowicz (ur. 10 lipca 1953) – celebrytka, restauratorka, właścicielka i współ­właś­ci­ciel­ka kilkunastu restauracji które zdobyła, rozbijając mał­żeń­stwo Piotra Gesslera.

Jest córką lewicowego dziennikarza Mirosława Ikonowicza. Jej bratem jest znany polityk lewacki, zwal­cza­ją­cy własność prywatną w Polsce - Piotr Ikonowicz. Przyszła res­tau­ra­tor­ka wychowała się głównie poza Polską. Mieszkała m.in. w Sofii (Bułgaria) i Hawanie (Kuba).

Magda Gessler jako studentka podjęła studia w Madrycie, na wydziale malarstwa. Tam poznała swojego pierwszego męża, niemieckiego korespondenta prasowego Volkharta Müllera. Zmarł on jednak na raka i przyszła restauratorka wróciła do Polski wraz z trzyletnim synkiem Tadeuszem.

W 1986 jako wdowa wróciła do Polski. Wcale nie była związana z biznesem restauracyjnym. Jak zatem została restauratorką? - To był zupełny przypadek, że trafiłam akurat do kawiarni braci Gesslerów i obaj panowie zaproponowali mi małżeństwo. Wybrałam jednego z nich... - mówiła w wywiadzie dla portalu Money.pl.

Wybrała Piotra, syna Zbigniewa Gesslera i brata Adama Gesslera – znanych warszawskich restauratorów.

Żeby ożenić się z Magdą, Piotr Gessler musiał się rozwieść ze swoją pierwszą żoną Martą Gessler (właścicielka stołecznej Qchni Artystycznej oraz kwiaciarni Warsztat Woni - jest bardzo często mylona z Magdą). Z tego związku urodziła się córka Lara Gessler (obecnie zarządza cukiernią i kawiarnią Słodki... Słony).

Po podziale rodzinnej firmy w 1991 roku, Piotrowi i Magdzie Gesslerom przypadła restauracja "U Fukiera" w Warszawie, której właścicielką Magda Gessler jest do dziś.
Przez wiele lat Gessler była związana ze swoim współpracownikiem, Mariuszem Diakowskim (obecnie opiekuje się on restauracjami Zielnik, Papu, Stary dom). Plotkuje się, że była też związana z aktorem Piotrem Adamczykiem.

Obecnym partnerem Magdy Gessler jest Waldemar Kozerawski, chirurg plastyczny mieszkający w Kanadzie. Planują ślub wciąż odwlekany przez pracę Gessler w telewizji TVN, przy „Kuchennych rewolucjach”.

Słynna celebrytka prowadzi już 4. edycję programu telewizyjnego Kuchenne rewolucje. Sama jest właścicielką bądź franczyzodawczynią 18 restauracji, kawiarni w Warszawie, Sochaczewie, Białowieży i Nałęczowie (stan na jesień 2011).

Wszystko zawdzięcza magii nazwiska - Gessler które to otwarło jej drzwi to telewizji. Słynie z tupetu i arogancji.
Prowadzi w Warszawie cukiernie dla snobów-celebrytów którzy przychodzą kupić tam obwarzanek za..12zł chcąc pokazać mediom że stać ich na taki luksus!!!