Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Katarzyna Dominika Bratkowska

Katarzyna Dominika Bratkowska (ur. 1972 w Warszawie) – komunistka, feministka, celebrytka oraz aktywistka ruchów lewicowych i anty­kle­ry­kal­nych. Specjalizuje się w mowie nienawiści i w prowokacjach anty­kle­ry­kal­nych!

Katarzyna Bratkowska

"Jestem komunistką, bo wierzę, że to naj­bar­dziej proludzki, hu­ma­ni­tar­ny ustrój. Wo­la­ła­bym żyć na Kubie niż w USA" - deklaruje Katarzyna Brat­ko­wska. Jej zdaniem ko­mu­nizm nie ma na swoim koncie żad­nych zbrodni, bo... nig­dy i nigdzie go nie wprowadzono. Zbrodniczy jest natomiast kapitalizm, który "ma więcej ofiar".

Zarząd i Rada Programowa zespołu szkół "Bednarska" mają zająć się wypowiedziami Katarzyny Bratkowskiej do końca stycznia 2014 roku. Niepokój miały wywołać publiczne wypowiedzi feministki na temat komunizmu. Mówiła m.in.: "To bardzo pozytywna ideologia." Chodzi o wywiad, którego Bratkowska udzieliła Robertowi Mazurkowi z "Rzeczpospolitej"

- W tym tygodniu chcemy spotkać się z prezesem zarządu w związku z zaistniałą sytuacją, później zostanie zwołane posiedzenie zarządu i rady programowej. Nie mogę obiecać, że Rada spotka się jeszcze w tym tygodniu, ale na pewno do końca stycznia (2014) nastąpi - powiedziała "Do Rzeczy" Maria Kotowska, dyrektor biura zarządu Towarzystwa Przyjaciół I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.

Ale pytana o sprawę, żydowska dyrektorka szkoły, Anna Blumsztajn komentuje sprawę krótko: - Jako dyrektorka nie rozważam takiej możliwości.

Anna Blumsztajn to córka żydowskiego komunisty i komsomolca z Hufca Walterowskiego, dziennikarza GW - Seweryna Blumsztajna, przyjaciela Adama Michnika.

Borkowska robi swoistą reklamę dla zespołu szkół Bednarska jako – czerwonemu i lansującemu komunizm wśród młodzieży!

Dlaczego więc nie wyjeżdża na Kube tylko robi karierę celebrytki w Polsce dzięki układom swojego ojca, komunisty Stefana Bratkowskiego z PZPR, uczestnika Okrągłego Stołu i przyjaciela Bronisława Komorowskiego - Prezydenta RP?!

Dzięki takim układom, pracuje jako nauczycielka języka polskiego w Wielokulturowym Liceum Humanistycznym im. Jacka Kuronia w Warszawie w ramach Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących Bednarska.

W latach 2008-2009 prowadziła wykłady w ramach podyplomowych gender studies przy Instytucie Badań Literackich PAN

Współzałożycielka (wraz z m.in. Kazimierą Szczuką i Agnieszką Graff) nieformalnej grupy Porozumienie Kobiet 8 Marca organizującej Manifę – doroczną antyklerykalną demonstrację feministyczną.

Feministka Katarzyna Bratkowska zadeklarowała w 2013 roku, że jest w ciąży, którą zamierza usunąć w Wigilię. Jej wyznanie wywołało lawinę komentarzy. Jezuita o. Grzegorz Kramer zadeklarował, że jest gotów odejść ze stanu duchownego, by adoptować jej dziecko.

W rozmowie z portalem naTemat.pl. Powiedziała wtedy:
"24 grudnia, czyli w Wigilię, żeby było weselej, zamierzam przerwać ciążę, a jest bardzo wiele sposobów, abym to zrobiła".

W rozmowie z portalem gazeta.pl mówiła:
„mogę dokładnie poinformować, że to zrobię i kiedy to zrobię i nikt mi nie może tego zabronić. Skądinąd jest to symboliczna data narodzin Jezusa, osoby, która współczuła bardziej kobietom niż 3-milimetrowym zarodkom.. Przerwanie ciąży to dla wielu kobiet wyzwolenie"

Słowa feministki wywołały falę oburzenia, Katolicki portal Fronda.pl zaapelował o modlitwę za kobietę i jej dziecko. Na Facebooku internauci skrzykują się, by wspólnie wysyłać listy protestacyjne do liceum, w którym Bratkowska pracuje jako polonistka. Do prokuratury trafiło doniesienie o możliwości popełnienia przez Bratkowską przestępstwa w postaci nielegalnej aborcji, którą planuje.

Dziennikarka Monika Olejnik powiedziała podczas niedzielnej audycji "7 dzień tygodnia" w Radiu ZET: - Szkoda, że pani Katarzyna Bratkowska nie wie o tym, że są środki antykoncepcyjne, skoro nie chciała mieć dziecka. Feministki tak pouczają kobiety, że powinny je brać.

Czytając jej wypowiedź poczułam się tak, jakby mnie ktoś uderzył w twarz i nagle stałam się katolicką oszołomką. Trochę mną to wstrząsnęło, i to przy wszystkich założeniach, że kobiety, które podejmują decyzje o aborcji, są w trudnej sytuacji psychologicznej i w żadnym razie nigdy bym ich nie oceniała i potępiała - komentowała sprawę Bratkowskiej w TOK FM Dominika Wielowieyska.

Bratkowska swoim wyznaniem chciała bulwersować i szokować, to było jej przysłowiowe „5 minut w telewizji” a przy okazji chciała upokorzyć wszystkich chrześcijan dokonując aborcji w Wigilię Bożego Narodzenia czyli w czasie ich największego święta związanego z narodzeniem Chrystusa.

Katarzyna Bratkowska, Wysokie Obcasy


Jej ojcem jest Stefan Bratkowski.

Stefan Tadeusz Aleksander Bratkowski (ur. 22 listopada 1934 we Wrocławiu) – komunista, prawnik, dziennikarz, publicysta i pisarz; w latach 1980–1990 prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w latach 1991–1992 prezes Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”

Stefan Bratkowski

W 1949 został członkiem stalinowskiego Związku Młodzieży Polskiej. Je­sie­nią 1956 rozwiązał ZMP na UJ. W grudniu tego samego roku zor­ga­ni­zo­wał pierwszy zjazd Rewolucyjnego Związku Młodzieży w Warszawie. Od 1956 do 1957 za­sia­dał w ko­mi­te­cie cen­tral­nym Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1954 wstą­pił do komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Związku Literatów Polskich.
W 1988 wszedł w skład Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Dopuszczony przez SB do rozmów Okrągłego Stołu jako członek obrad plenarnych oraz podzespołu ds. stowarzyszeń.
W 1989 ponownie został prezesem zalegalizowanego SDP, funkcję tę pełnił do 1990, po czym został honorowym prezesem stowarzyszenia. Również w 1989 współorganizował „Gazetę Wyborczą”, do której do 1995 pisywał felietony, był wśród założycieli przedsiębiorstwa Agora.


Jej matką jest Roma Przybyłowska-Bratkowska

Roma Przybyłowska-Bratkowska

Roma Przybyłowska-Bratkowska
(ur. 1933) – dziennikarka i publicystka.
Była zatrudniona w Telewizji Polskiej, była felietonistką "Gazety Wyborczej" i pro­wa­dzą­cą Fok­sal 89 w TVP. W 1992 założyła wydawnictwo "Nowo­cze­sność"
Pytana – kim jest z zawodu: inżynierem, dziennikarką czy wydawcą – od­po­wia­da: „stręczycielką idei“
Nigdy publicznie nie wyjaśniła dlaczego urodziła swoją córkę Katarzynę zamiast poddać ją aborcji!